Hakkımda

Hakkımda

Diyetisyen
Aysen Tarcan Akkaya

Diyetisyen Aysen Tarcan Akkaya’dan;

“İnsanların kilo vermesini ya da hastalığına uygun beslenmesini sağlamanın yanında, onların hayatlarına dokunuyor olmak benim için mükemmel bir duygu. İnsanlara “mutluluk” vermenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu herkesin tatmasını isterdim. Amaçlarına ulaştıklarını görmek, daha sağlıklı olduklarını izlemek her geçen gün ayrı bir mutluluk katıyor. Sadece “zayıflamak” değil amaçları. Çok zarif bir gelin olmak, daha rahat merdiven çıkmak, soluk soluğa kalmadan gezmek, çocuğuyla yorulmadan oynayabilmek, daha genç göstermek ve daha birçok güzel amaçlar için çalışıyor olmak, mesleğimi sevmemde en büyük etken. Sıkılmadan, doya doya yaptığımız diyetler sonunda da danışanlarımın “sağlıklı beslenmeyi öğrendiğini” görüyorum. İdeal kiloya ulaştıktan sonra diyete dair her şeyi bilen, kendisi ve ailesi için sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmiş danışanlarımı gördükçe, bir öğrenci mezun etmiş öğretmen gibi duygulanıyorum. Bana bu duyguları yaşatan değerli danışanlarıma kucak dolusu sevgilerle… 

diyetisyenaysen-tarcan-akkaya-diyetisyen

Hakkımda

Diyetisyen Aysen Tarcan Akkaya
diyetisyen-aysen-tarcan-akkaya-online-diyet

2013 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur.

2012-2013 yılları arasında;

  • Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Hastalıklarında Beslenme Stajı
  • Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yetişkin Grubu hastalıklarına Özel alanlarda Beslenme stajı
  • Erciyes Üniversitesi’nde 5000 kişilik yemek hizmeti everen mutfakta, mutfak yönetimi ve menü planlama konusunda staj hizmetlerinde bulunmuştur.

2013 yılında bitirme tezini “Yaşlılıkta Beslenme” konusu üzerine yazmıştır.

2013 yılı itibariyle Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nda diyetisyenlik yapmaya başlamıştır

2013-2014 ve 2018-2020 yılları arasında ilk ve orta okullarda “Okul çağı beslenmesi “ana okullarında ise “Okul Öncesi Beslenme” konulu seminerler vermiştir.

2018 yılından bu yana “online diyet” konusunda hizmet vermeye başlamıştır. Oluşturduğu “Diyet Grupları “ sayesinde, danışanların motivasyonunu yüksek tutarak kilo verdirmeye devam etmektedir.

Diyetisyen Aysen Tarcan Akkaya’nın amacı “diyet süreci” danışana ezberletmek değil, verilen listeyi uygulamaktan ziyade öğretmektir. Kilo koruma sürecini belirleyen tek şeyin “kilo verme sürecinde yapılan diyet” olduğunu belirterek, danışanlarına öğrettiği diyet süreci ile birlikte kilo korumayı da hedeflemektedir. Günlük menü takipleri ve sürekli iletişim olanağıyla diyetin, danışan açısından çok daha faydalı olmasını sağlamaktadır.

Diyetisyen Aysen Tarcan Akkaya

Sertifikalarım

Hizmetlerim

Diyetisyen Aysen Tarcan Akkaya