Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

01. Online Diyetle Haftada Kaç Kg Verebilirim?
İdeal Olan Haftada 1-1.5 Kg Vermektir. İlk Haftalarda Daha Fazla Kilo Verebilirsiniz. Haftada 4-5 Kg Kaybın Sağlık Açısından Tehlikeli Olduğunu Unutmayın. Kan Değerleriniz Normalse ve Diyete Uyarsanız Rahatlıkla Kilo Vereceksiniz.
02. Grup Diyet Mi, Bireysel Diyet Mi Tercih Etmeliyim?
Motivasyon Açısından Grup Diyet Tavsiye Ederim. Sizlerle Birlikle Diyet Yapan Kişiler De Motivasyonunuzu Yüksek Tutar. Grup Diyette De Listeler Kişiye Özel Olduğu İçin Herkes Kendi Listesini Uyguluyor. “Çok Yoğun Çalışıyorum, Telefonu Elime Alacak Vakit Bulamıyorum “Diyenler İçin De Bireysel Diyet Uygundur.
03. Emziren Anneyim. Ne Zaman Diyete Başlayabilirim?
İstediğiniz Zaman  Bebeğiniz 6 Aylık Olsun, 1 Yaşında Olsun Gibi Bir Kuralımız Yok. Çünkü Emziren Annelerde Emzirmeye Uygun Diyet Listesi Yazıyorum. Bebeğiniz Küçükse Daha Sık Emziriyorsanız Kalorinizi Ona Göre Ayarlıyorum. Siz Bebekli Hayata Alıştıktan Sonra, Kendinizi Ne Zaman Hazır Hissederseniz Başvurabilirsiniz.
04. Öğün Saatlerine Uyabilir Miyim?
Öğün Saatlerini Siz Belirliyorsunuz. Size Göndereceğim “Beslenme Alışkanlıkları Bilgi Formunda” Tüm Öğünlerin Saatlerini Soruyorum. Ona Göre Öğün Planlaması Yapıyoruz. Bunun Dışında, Saatlerin Biraz Öne veya Geriye Kayması Sorun Oluşturmuyor.
05. Listeler 3 Ana 3 Ara Öğün Şeklinde Mi?
Hayır, Geç Kalkıp Geç Kahvaltı Yapıyorsanız Mecburen 2 Ana Öğün Tüketiyorsunuz. Diyet Yapmak İçin Rutininizi Bozup Erkenden Kalkıp Kahvaltı Etmenize ve İstemeyerek Öğle Yemeği Yemenize Gerek Yok 🙂
06. Çalışıyorum. Öğle Yemeklerini İş Yerinde Yiyorum. Diyet İçin Uygun Mudur?
Çalıştığınızın Kurumun Aylık Yemek Listesini Bana Gönderdiğiniz Takdirde, O Listeden Miktarları Ayarlıyoruz. Yemek Veren Kurumlarda Genelde Liste Bellidir. Yayınlanmasa Da Mutfak Bölümünden İsteyebilirsiniz. Liste Üzerine Plan Yapılacağı İçin Önceden Yemek Listesi Belirlenir. Yani Bu Durum Diyete Engel Değil.
07. Listeleri Tercihli Yazıyorumdan Kasıt Nedir?
Diyet Boyunca Sürekli Aynı Kahvaltıyı veya Aynı Ana Öğünü Tüketip Sıkılmanızı Önlediğim Bir Uygulama  Kahvaltıda Sürekli Haşlanmış Yumurta Yediğinizi Düşünsenize! Diyetten Soğutan Bir Beslenme Alışkanlığı Bu. Size Yazdığım Liste Sonrası Oluşturduğum Kahvaltı Tercihlerine Bakarak, Kahvaltıda, “Menemen, Omlet, Kıymalı Yumurta, Sucuklu Yumurta” Vs. Tüketebilirsiniz. Yediklerinize Bağlı Olarak Bu Tercihler 15-20 Adet Olabilir. Yani Neredeyse Her Güne Farklı Bir Kahvaltı Yapmış ve Diyetten Sıkılmamış Oluyorsunuz. Aynı Şey Ana Öğünler İçin De Geçerli. Sürekli Yemek Yapamadığımız Zamanlarda, Tost veya Salata Yediğimiz Ana Öğünler De Oluyor. Bu Sayede De Kendinize Sürekli Ayrı Yemek Yapmak Zorunda Kalmıyorsunuz. Özellikle Anneler İçin İşe Yarayacak Olan Hazırlanması Pratik Tarifler De Bulunuyor.
08. Detoks Ödevleri Nasıl Oluyor? Sıvı Detoks Mu Yapılıyor?
Diyete Başladığınız İlk Hafta Sadece Listeye Uyuyorsunuz. İkinci Haftadan İtibaren, Her Hafta Değişen Detoks Ödevleri Veriyorum. Detoks Kahvaltı, Detoks Öğün ve Detoks Suyu Olarak Ödevlerimiz Oluyor. Örneğin Haftada 2 Gün Benim Verdiğim Detoks Kahvaltıyı Yapıyorsunuz. Diğer Günler Listenize Devam Ediyorsunuz. Detokslar Sayesinde Metabolizmayı Hızlandırıyor ve Vücut Temizliği Yapıyoruz.
09. Spor Yapmalı Mıyım?
Sağlık Açısından Hareketli Bir Yaşam Tarzını Her Zaman Tavsiye Ederim Ancak Diyet Boyunca Bu Zorunluluk Değil. Spor Yapıyorsunuz, Diyette De Devam Edebilirsiniz. Diyete Başlamadan Önce Spor Yapmıyorsanız, Diyetle Birlikte Başlamamanızı Tavsiye Ederim. En Azından 1-2 Hafta Diyet Yapmalı, Diyeti Tam Öğrenmeli, Sonrasında Spora Başlamalısınız. Haftalık Verdiğim Detoks Ödevlerine Bazen Sporu Da Dahil Ediyorum. Yazdığım Spor Ödevini De Yapıyorsunuz.
10. Online Diyette Hangi Saatler Arasında İletişimde Oluyoruz?
*Her Zaman  Belirli Bir Saat Sınırlamam Ya Da Haftalık Görüşme Şeklinde Bir Kısıtlamam Yok. İstediğiniz Zaman Sorularınızı Whatsapp Üzerinden İletebilirsiniz. Online Diyette Amaç, Danışan ve Diyetisyenin Sürekli İletişim Halinde Olmasıdır. Günlük Mesajlarım ile De Sürekli Yanınızdayım.
11. Detokslarda Ne Tür Malzemeler Kullanıyoruz?
Hem Diyet Listelerimde Hem De Detokslarda Bulamayacağınız Zorlanacağınız Yiyecekler Olmuyor. Metabolizmamızı Arındırıcı ve Hızlandırıcı Besinler Tercih Ediyoruz. Örneğin Detoks Suları İçin Daha Çok, Tarçın, Zencefil, Zerdeçal Gibi Baharatları ve Çeşitli Bitki Çaylarını Kullanıyoruz. Kahvaltı ve Öğün Ödevleri İçin De Rahatlıkla Her Yerde Bulabileceğiniz Malzemeler Oluyor.