Blog

Detoks Sularını Nasıl Hazırlamalısınız?

Detoks Sularını Nasıl Hazırlamalısınız?

Detoks Sularını Nasıl Hazırlamalısınız?

Diyet deyince aklımıza hemen detoks gelmemesi imkansız. Diyetimizi mutlaka detoksla desteklemek istiyoruz. Kilo vermenin dışında ödem atmak ve metabolizmayı arındırmak amacıyla da detoks arayışı içine giriyoruz.

Doğru detoksu yapmak kadar, detoksu doğru uygulamak da önemlidir. Aksi takdirde, amacınıza ulaşamazsınız.

Yazımın ana fikrine geçmeden önce belirtmeliyim ki detoksları her zaman “kilo vermek “ veya “yağ yakmak” için yapmıyoruz. Yaptığınız her detoksun, suyunuza kattığınız her besinin vücuda etkisi farklıdır. Bazıları metabolizmanızı toksinlerden arındırır, bazıları cildinizi güzelleştirir bazıları karaciğeri temizler. Detoksların bu etkisini maksimum düzeyde tutmak için de , detoksu doğru hazırlamak gerekir.

Hepiniz detoksa çok ilgi duyuyor, internet üzerinden hemen bir detoks tarifi bulabiliyorsunuz.  Tarifleri birebir uygulayıp ,  çeşitli sonuçlar elde ediyorsunuz . Ancak benim burada yazacağım bilgiler ne yazık ki her yerde yok.  Detoks uygularken , aşağıda yazacaklarıma da dikkat etmelisiniz.

Detoksun temel amacı “arınmaktır.”  Arınmak , sadece detoks suyu içmek değil, detoks hazırlarken de dikkat etmeyi gerektirir

DETOKS HAZIRLARKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

  • Öncelikle detoks suyu hazırlayacağınız şişe cam şişe olmalıdır ve sirke gibi doğal bir dezenfektanla temizlenmiş olmalıdır.Plastik şişelerde hazırlayacağınız detoks , amaç dışı olur.
  • Aynı şekilde detoks suyuna katacağınız besinler de (özellikle yeşillikler) sirke ile iyice yıkanmalıdır. Eğer çeşme suyunuz çok kireçli veya kirliyse, kaynatılmış ılımış su ile yıkamalısınız.
  • Detoks sularınıza katacağınız besinleri ne kadar küçük parçaya bölerseniz, etkileşim yüzeyi artar ve daha iyi sonuç verir.Ancak küçük parçalara böldüğünü detoks suyunu uzun süre bekletmeden tüketmelisiniz.
  • Eğer detoksunuzu sıcak su ile hazırladıysanız bekletme süreniz 4 saattir. 4 saatten fazla sıcak suda kalması, bitkilerin çürümesine neden olur.
  • Detoks suyunun bekletilme süresi, içine katılan besinlere göre değişkenlik gösterir. Örneğin, zencefil ve tarçın gibi baharatların tadının tam olarak suya geçmesi için 1-2 saatlik bekleme süresi olmalıdır.
  • Detoks sularında toz zencefil veya toz tarçın kullanılmamalıdır. Size içerken zorluk çıkaracağı gibi aspirasyon riski de oluşturabilir.
  • Detokslarınızı rutine bindirmeyin. Sürekli aynı detoksu yapmayın. İçtiğiniz detoks suyunu her hafta değiştirin.
  • Tümüyle detoks şeklinde beslenmeyi yani tüm gün tüm ana ve ara öğünleri detoks listesine göre yapmayı düşünüyorsanız mutlaka online detoksa başlayın. Çünkü normal beslenme planından bir anda detoks beslenmeye geçmek siz,de hipoglisemi, hipotansiyon gibi sorunlara neden olabilir. Detoks öncesi ve detoks sonrası listelerle yumuşak geçişler yaparak metabolizmanızı zorlamadan detoks sürecinizi tamamlamış olursunuz
  • Diyetle birlikte detoks da yapmak isterseniz hemen online diyete başvurabilirsiniz .

 

Yorum Yaz

Neler Söylediler?

Aysen hanımcım uzaktan da olsa öyle güzel bir iletişimimiz oldu ki, çok çok teşekkür ederim. İşini ucundan değil, yüreğinden tutarak yapan insanlardan birisiniz. Bu nedenle hem saygımı hem de sevgimi kazandınız. İyi ki denk geldik.

Nurhan A.
Nurhan A.

Şükürler olsun ya. Yine yeniden diyorum iyi ki siz. Allah razı olsun . Şu an yanımda olsanız sarılırdım size inanın. Sizi seviyorum çok… 2 ay bile değil Aysen hanım. 1.5 ay filan olmuş Allah tırnağınızı taşa değdirmesin. Yavrunuz ve ailenizde hep sağlıklı mutlu olun. .

Hayriye E.
Hayriye E.

Aysen hanım sayenizde olmayan elbisem kalmadı, hatta 10 yıl önce giydiğim kıyafetlerimi rahatlıkla giyebiliyorum.. Kilo verdikçe bel ağrılarım diz ağrılarım kayboldu, yıllarca bel fıtığım var dedim meğerse kiloyu taşıyamıyormuş bünye

Ülkü K.
Ülkü K.